ПРВА СЕДНИЦА ЕКО-ОДБОРА У ШКОЛСКОЈ 2015/2016.ГОДИНИ

Прва седница Еко-одбора за ову школску годину   одржана је 17. септембра 2015. године, у просторијама школе у Чајетини.
На овој седници присутни чланови Еко-одбора имали су прилику да се кроз презентацију, коју је одржала координаторка Еко-школе мр Зорица Милосављевић, професорка биологије, присете свих реализованих активности у претходној школској години. Истакнуте су бројне активности које су се реализовале првенствено са циљем унапређења стања управљања отпадом, као и стицања навика примарне селекције, како код ученика, тако код наставног  и  ненаставног особља, родитеља и читавог становника општине.

Напоменуто је да се и ове године наставља са истом темом као и претходне, а то је Отпад, само што ће се унапредити рад у овој области кроз бројне садржаје и активности које ће се предвидети Програмом заштите животне средине.

На седници је истакнута велика сарадња са институцијама и организацијама из локалне заједнице, као што је са КЈП ,,Златибор“,  са којим су реализоване бројне активности. Седници је присуствовао директор КЈП ,,Златибор“, Срђан Пантовић  који се захвалио школи на великом доприносу на унапређењу свести и понашања у области управљања отпадом  и најавио још активнију сарадњу и ове школске године.
Чланови Еко-одбора су дали предлоге за активности које ће се реализовати ове школске године и које ће бити део Програма заштите животне средине. Договорено је да се на следећој седници усвоји Програм Еко-школе, као и нови чланови Еко-одбора.